Villach- međunarodni susret

U razdoblju od 6. do 11. studenog, učenici prvog razreda II. gimnazije koji pohađaju dodatnu DSD nastavu njemačkog jezika susreli su se sa učenicima gimnazije „Marion Dönhoff“ iz Möllna koji se nalazi u blizini Hamburga. U divno provedenih 5 dana odlično smo se zabavili i stvorili nova prijateljstva. U Faak am See smo stigli nakon četiri sata ugodne vožnje vlakom. Prva dva dana vrijeme nažalost nije bilo na našoj strani, pa smo ih proveli u hostelu uz druženje.

Organizirali smo se u miješane grupe za kuhanje koje su bile zadužene za odlazak u dućan i pripremanje obroka. Treći dan smo proveli u Villachu. Vodiči kroz grad su bili učenici koji su sa zanimanjem proučili njegovu prošlost i iznijeli ono najzanimljivije. Četvrtak smo proveli u adrenalinskom parku u kojem su oni najodvažniji isprobali poligone na visini od čak 10 metara iznad zemlje, dok su oni koji ne uživaju u visini sve promatrali s poligona smještenih na tlu. Petak je osvanuo sunčan pa smo ga odlučili provesti u šetnji kroz šumu do obližnjeg dvorca Finkenstein gdje smo uživali u krasnom prizoru koruških planina. U ovih pet dana druženja doživjeli smo trenutke koji će nam još dugo ostati u sjećanju, veselimo se ponovnom susretu s učenicima iz gimnazije Marion Dönhoff koji će, nadamo se, biti što prije.

Jana Kic, 1.b