Engleski jezik - fakultativna nastava

PREDAVANJE POVODOM 200. OBLJETNICE ROĐENJA CHARLESA DICKENSA

ROBERT BURNS NA ČAJU U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Čitavu 2012. godinu obilježava se 200. rođendan Charlesa Dickensa. Zainteresirani za neki oblik suradnje mogu se javiti prof. Đaković ili prof. Hadrović. Nadamo se da ćete nam se pridružiti na našoj idućoj čajanci!
P. S. Pogledajte izložbu o Humphreyu Bogartu u čitaonici.

Rođendan Jane Austen, 16. 12.

Jeste li pročitali neku od ovih knjiga: „Ponos i predrasude“, „Razum i osjećaji“, „Emma“, „Uvjeravanje“…?

Ako niste ili ste pak štovatelj autorice koja je ta djela napisala, pravo je vrijeme da požurite do školske knjižnice, pogledajte izložbu o Jane Austen i posudite neko od njezinih djela (na hrvatskom ili engleskom jeziku)!

Kao učenice fakultativne nastave engleskog jezika i obožavateljice Mr. Darcyja, Elizabeth Bennett, Emme i ostalih likova Jane Austen zajedno s profesoricama Mudrovčić Hadrović i Đaković odlučile smo obilježiti 235. godišnjicu njezinog rođenja u našoj školskoj knjižnici.

Kako bismo to drugačije učinili nego engleskim čajem i kolačima?! Budući da se u školi ne smijemo samo zabavljati već moramo nešto i naučiti, pažljivo smo poslušale prezentaciju o životu Jane Austen koju je priredila Jelena Kurija iz 3. c razreda dok smo ostatak vremena gledali prekrasnu ekranizaciju njezinog djela „Ponos i predrasude“.

Pogledajte strip „Razum i osjećaji“ Marte Gjirlić iz 2. e

Nastavu vodi prof. Željka Đaković.