100 godina II. gimnazije

Pravo na informacije

Natječaji i ponude

Oglasna ploča

13. prosinca 2012. proslavili smo stotu obljetnicu postojanja II. gimnazije.  Posebna čast nam je bila ugostiti predsjednika Republike Hrvatske dr. Ivu Josipovića te brojne ugledne goste: potpredsjednika Sabora, Nenada Stazića i  potpredsjednicu Vlade Vesnu Pusić, naše bivše učenike; zamjenicu gradonačelnika Grada Zagreba Jelenu Vukičević Pavičić, predsjednika skupštine Grada Zagreba Davora Bernardića, pomoćnicu ministra Jovanovića Ankicu Nježić, zamjenika ministra kulture Berislava Šipuša, zamjenika ministrice vanjskih i europskih poslova Joška Klisovića i ostale visoke uzvanike. Uz njih posebni gosti bili su bivši učenici II. gimnazije.

Naši bivši učenici Nevena Rendeli i  Duško Čurlić bili su šarmantni i zabavni voditelji programa.

Ravnatelj škole Drago Bagić pozdravio je ugledne goste te u nadahnutom govoru posebno istaknuo ljude koji su kroz sto godina oblikovali osebujan duh II. gimnazije, čineći je uvijek prepoznatljivom. Riječ ravnatelja

Povodom stogodišnjice snimljen je i film o II. gimnaziji: "100 godina jedne učenice". Redatelj i scenarist filma je Vinko Brešan.

O događaju možete pročitati i na stranicama Ureda Predsjednika Republike Hrvatske.

POZIV  NEKADAŠNJIM  UČENICIMA  II. GIMNAZIJE

Obilježavajući stotu obljetnicu škole, molimo bivše učenike II.gimnazije  (naročito starije generacije kod kojih nam je dokumentacija nepotpuna) da se jave  na elektroničku adresu webmaster@druga.hr  radi ažuriranja podataka za web stranicu.